Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Folklor z niemalże całego świata można było zobaczyć w Parku Wilsona {GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Folklor z niemalże całego świata można było zobaczyć w Parku Wilsona {GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO}
16-08-2011 01:16   Janusz Ludwiczak
Zespoły folklorystyczne z Polski, Azerbejdżanu, Kolumbii, Holandii, Słowacji i Meksyku wystąpiły w poniedziałek podczas Biesiady Ludowej w Parku Wilsona, która zainaugurowała XI Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2011".

Na początek Biesiady Ludowej zaprezentował się gospodarz - Zespół Tańca Ludowego "Poznań" przy AWF. Po nim na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej "Połoniny".

W muszli koncertowej wystąpiło także sześć grup folklorystycznych z zagranicy: Shirvan Mugham Uchluyu z Azerbejdżanu, Gropo Experimental De Danza De Casanare "Zaite" z Kolumbii, "Nairy" z Armenii, "Palona" z Holandii, "Toplan" ze Słowacji a na zakończenie "Vallarta Azteca" z Meksyku.

W festiwalu bierze udział ponad 250 tancerzy z całego świata, którzy przyjeżdżają do Wielkopolski żeby zaprezentować swoją kulturę. Mieszkańcy Wielkopolski w ciągu kilku dni mają okazję poznać i podziwiać folklor tak odmiennych krajów jak Kolumbia, Armenia czy Azerbejdżan - mówi Martyna Poprawska, dyrektor Biura Organizacyjnego Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje".

Każdy zespół porywał do tańca zgromadzoną w Parku Wilsona publiczność. Najbardziej rozbawił poznaniaków zespół "Toplan" ze Słowacji, który zachęcił do wspólnego zatańczenia "Kaczuszek". Najbardziej wytrwali panowie mogli na zakończenie Biesiady Ludowej zatańczyć wspólnie z Meksykankami, a panie z Meksykanami.

XI Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2011" potrwa do niedzieli, 21 sierpnia. Organizatorzy przewidzieli też koncerty w innych miastach Wielkopolski: we Wronkach (we wtorek), w Lesznie (w czwartek) i w Swarzędzu (w piątek). Natomiast przedostatniego dnia imprezy po Poznaniu będzie jeździć festiwalowy tramwaj, zaś o godz. 16:00 z pod pomnika Starego Marycha ulicą Półwiejską pod Stary Browar przejdzie barwny i rozśpiewany korowód z wszystkimi uczestnikami "Integacji".

Festiwal zakończy w niedzielę koncert finałowy "Muzyka w Folklorze Świata" na Trybunach Ziemnych nad Jeziorem Maltańskim.

Portal lazarz.pl jest patronem medialnym XI Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje".

ZOBACZ WIDEO


R E K L A M A

Komentarze (1)

16-08-2011 15:02:31
qba
To był piękny koncert.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: