Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Arenie otwarto siłownię. Obok powstanie plac zabaw i skatepark - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Arenie otwarto siłownię. Obok powstanie plac zabaw i skatepark
04-08-2011 01:23   Janusz Ludwiczak
W środę w Parku Kasprowicza otwarto siłownię na wolnym powietrzu. Od teraz seniorzy mogą poprawiać swoją kondycję m.in. na narciarzu, wioślarzu, orbitku czy piechurze. Z urządzeń tych korzystają też osoby w średnim wieku, ale najliczniej dzieci. Z siłowni tej postanowili też skorzystać osobiście osiedlowi radni. "Narciarza" wypróbował też Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

Co prawda urządzenia do ćwiczeń na wolnym powietrzu zostały zamontowane już w ubiegłym tygodniu, to można z nich korzystać od środy, kiedy to odbył się odbiór techniczny siłowni.

Pytanie jak długo urządzenia nie będą zniszczone. Niedawno wandale uszkodzili podobną siłownię na Piątkowie.
Dewastacje się zdarzają, niestety na to nie mamy wpływu. Apel do wszystkich, by użytkować ten sprzęt zgodnie z zaleceniami - mówi Barbara Hoffmann, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej.

Z założenia jest to siłownia dla seniorów, ale mogą z niej korzystać zarówno starsi, jak i młodzież. Jak widać nawet mniejsze dzieci próbują tutaj różnych ćwiczeń - dodaje Barbara Hoffmann wicedyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Budowa siłowni kosztowała mniej niż zakładano. Zamiast 50 tys. zł Zarząd Zieleni Miejskiej wydał 37 tys. zł. Oszczędzone środki pozwolą m.in. na montaż jeszcze jednego urządzenia do ćwiczeń i ławek.
Bardzo się cieszymy, że oszczędności które wynikły z tego zadania będą mogły być przeznaczone na zakup dodatkowego urządzenia. Dzisiejsze spotkanie radnych osiedlowych, wykonawcy i przedstawicieli Zarządu Zieleni Miejskiej pokazało, że są pewne elementy, o których wtedy nie pomyślano, a powinny się pojawić, mowa tutaj o przedłużeniu chodnika z drugiej strony i postawieniu ławeczek - przekonuje Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania i Przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

To nie koniec inwestycji w tej części Parku Kasprowicza. Niebawem obok siłowni powstanie plac zabaw, a w przyszłości ma stanąć tutaj skatepark.

Chcielibyśmy w przyszłorocznym budżecie zabezpieczyć środki na modernizację placu zabaw, który znajduje się przy ulicy Chociszewskiego. Wiązałoby się to z jego przeniesieniem tutaj, obok siłowni. Wtedy warto również byłoby pomyśleć o zamontowaniu monitoringu. Wiązałoby się to z kwestią, gdzie ten sygnał miałby być przekazywany, tak aby ten teren mógł być na bieżąco kontrolowany przez Policję i Straż Miejską - tłumaczy Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania i Przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

Jeżeli to miałby być taki punkt aktywizacji sportowo-wypoczynkowej mieszkańców, to również można byłoby w przyszłości pokusić się o skatepark. Będziemy mieli w niedalekiej odległości kompleks boisk w ramach akcji "Orlik 2012", co jeszcze czeka nas w tym roku. Mam nadzieję, że mieszkańcy też włączą się w dyskusję jakie elementy tutaj mogłyby się jeszcze znaleźć - dodaje radny Wojciech Wośkowiak.

Funkcje urządzeń w siłowni na wolnym powietrzu:

Narciarz - wzmocnienie mięśnie nóg, pasa biodrowego i mięśni ramion. Poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowo-oddechowego.

Orbitek eliptyczny - zwiększenie siły górnych i dolnych kończyn oraz pasa biodrowego, poprawienie ruchomości stawów i ogólnej kondycji. Wzmocnienie układu oddechowego i poprawienie krążenia krwi.

Piechur - wzmocnienie mięśni nóg, rozciągnięcie stawów. Wzmocnienie układu sercowego-naczyniowego i oddechowego. Poprawienie krążenia, utrata wagi ciała. Poprawa ogólnej kondycji organizmu.

Drabinka - budowa mięśni brzucha, budowa i wzmocnienie mięśni kończyn górnych, rozgrzewka, rozciąganie.

Podciąg nóg - budowa mięśni brzucha, budowa i wzmocnienie mięśni kończyn górnych, rozgrzewka, rozciąganie.

Wioślarz - wzmocnienie i budowa mięśni górnych i dolnych kończyn, mięśni klatki piersiowej i brzucha. Ogólna poprawa kondycji.

Trenażer nóg (prasa nożna) - budowa muskulatury nóg, mięśni uda i łydki. Poprawa ruchomości stawów kolanowych i biodrowych. Ogólna poprawa kondycji.

Krzesełko do podnoszenia masy ciała (wyciskanie) - wzmocnienie mięśni rąk, mięśni obręczy barkowej, mięśni klatki piersiowej oraz grzbietu. Poprawienie ogólnej kondycji organizmu.


R E K L A M A

Komentarze (12)

02-01-2018 00:58:25
Felix
Siłownia ok trzeba nasmarowac wd 40 .myślę że arena ma duzy potencjał sportowy jest to wyjątkowe miejsce może kiedyś boisko energetyk będzie dawnej mlodosci. Pływalnia odkryta i kryta powinna być tam na wysokim poziomie oraz park linowy z ścianą wspinaczkowa. Także plaża i restauracja oraz kino letnie.Dla czego nikt nic z tym nie robi. Tylko marnuje pieniądze na drogi rowerowe.Trzeba też pamiętać o motocyklistach.
25-10-2012 20:57:40
siłownia.pl
siłownia jest super nowi pudziani na łazrzu nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ale kilka bokserów by się przydało
13-10-2012 12:02:53
Basia
A ja jako seniorka jestem bardzo zadowolona z siłowni, ćwiczę conajmniej raz w tygodniu.
12-10-2012 23:41:48
DJ
Fajna ale mało przemyślana inwestycja. ha! ciekawe czemu nie ma osoby ćwiczącej przy zdjęciu urządzenia "podciąg nóg"? Proste bo ktoś kto to zaprojektował nie pomyślał żeby później sprawdzić czy da się na tym ćwiczyć w sposób zaprezentowany w opisie... kto próbował wie o co chodzi. Same opisy przeznaczenia poszczególnych urządzeń to kpina. Szkoda, że za takie sprawy biorą się niekompetentne osoby. To jakby osoba jadąca pierwszy raz w życiu na narty sama wybierała sobie sprzęt... i tak było chyba w tym przypadku. Sprzęt na pierwszy rzut oka wygląda ładnie ale każde ćwiczenie należałoby wykonywać poprawnie, żeby miało jakikolwiek sens, a do tego wymagane są dobrze zaprojektowane urządzenia. Sprzęt dla seniorów... chciałbym zobaczyć jak korzystają z co niektórych urządzeń, jak choćby konstrukcji o nazwie "drabinka"... Osoby z AWF obyte w kwestii aktywności fizycznej osób starszych potrafiłyby odpowiednio zaprojektować taki plac ale po co ich pytać o zdanie, jak i innych kompetentnych ludzi? Urzędasy zza biura przecież wiedzą lepiej! Szkoda! Uważam, że jak coś robić to robić dobrze, a nie na pół gwizdka. Pozdrawiam
14-03-2012 23:00:55
Nat
Swietna sprawa!byleby jak najdlużej nam służyła i nikomu nie przyszło do głowy czegoś poniszczyć...inicjatywa świetna!GRatuluję
08-01-2012 12:39:08
krystyna
WPADŁA/P. EMERYTKO/I PRZYCZYNIŁA SIĘ DO POWSTANIA TEJ WSPANIAŁEJ SIŁOWNI RADNA PANI LIDIA DUDZIAK.P. LIDKO WIELKIE DZIĘKI.CHĘTNIE KORZYSTAMY.
25-09-2011 11:53:24
emerytka
Chodzę codziennie od 21 sierpnia. Jestem emerytką i bardzo się cieszę,że powstała siłownia "pod chmurką". Jest to cudowna sprawa dla emerytów, którzy muszą liczyć się z każdym groszem. Brawo za tak wspaniały pomysł. Jest siłownia w spokojnym miejscu, wśród zieleni, na wolnym powietrzu. Stale ktoś ćwiczy, głównie panie dbają o kondycję. Jeszcze raz wielkie dzięki i ukłony dla OSOBY , która wpadła i doprowadziła by powstała taka siłownia.
07-08-2011 17:27:46
daria
Ja bedąc z rodziną na tej siłowni wczoraj po 21 widziałam jeszcze 5 osób ćwiczących oprócz nas! Jakoś ta siłownia ma powodzenie nawet o tej godzinie!Pozdrawiam :) I żadnych pijanych dresów tam nie było.
06-08-2011 04:18:09
ot
spacerujac poznym wieczorem z psami to widze jedynie bandy pijanych dresow. Dlugo to ta "silownia" funkcjonowac nie bedzie cos czuje.
04-08-2011 17:46:09
pech
moze zalezy od godziny?
04-08-2011 13:21:39
Poznaniak
Tez tam byłem , ale nikogo nie widziałem :-(( czyzby to pech ...
04-08-2011 12:32:44
w
dziś byłem ! jest super :D cały czas ktoś korzysta z urządzeń - będziemy mieli na Łazarzu teraz nowych Pudzianów ;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: