Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radny miejski będzie mógł zasiąść w radzie osiedla? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radny miejski będzie mógł zasiąść w radzie osiedla?
12-01-2011 00:43   Janusz Ludwiczak
Wojewódzki Sąd Administracyjny orzeknie czy radny miejski może być członkiem rady osiedla.

Wojewoda uchylił zakaz łączenia mandatów Radnego Miasta Poznania i członka Rady Osiedla, gdyż uważa, że nie ma przepisu zakazującego łączenia obu stanowisk.

Radni Poznania zaskarżyli decyzję wojewody i skierowali sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Wojciech Wośkowiak jest jednym z radnych, który zasiada w Radzie Miasta Poznania i był członkiem Rady Osiedla Św. Łazarza.

Dziesięć lat, które poświęciłem pracy w radzie osiedla było niezmiernie miłym czasem. Mogłem przyczynić się do działań na rzecz integracji lokalnej. - powiedział Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania.

Myślę, że będę stałym uczestnikiem posiedzeń rady osiedla, wspierając projekty, które będą służyły integracji i rozwoju naszej społeczności lokalnej - dodaje radny Wojciech Wośkowiak.

W Radzie Miasta i radach osiedli zasiadali także m.in. Mariusz Wiśniewski, Michał Grześ czy Grzegorz Steczkowski.

Czy radny miejski powinien zasiadać w Radzie Osiedla? Czy dzięki temu lepiej będą reprezentowane interesy społeczności lokalnej? Zapraszamy do dyskusji. Czekamy na Państwa opinie.


R E K L A M A

Komentarze (7)

25-02-2011 12:46:09
pan pikuś
to moze polaczymy jeszcze mandat prezydenta z mandatem premiera. albo woz albo przewoz.
25-02-2011 09:25:31
Kerkes
Panie Jacku P. Nie powinno się łączyć funkcji posła i ministra w rządzie itp...., dlaczego..? Ano dlatego, żeby było przejrzyściej i prościej i ...uczciwiej. Jest się albo ułomnym posłem albo ministrem.. timing jest nieubłagany.. Choć oczywiście nie dotyczy to lekarzy..., ci mogą pracować max. na 10 etatach. No i Pan by mógł panie Jacku P oczywiście być świetnym kolejarzem i tramwajarzem jednocześnie: prowadzić Lecha do Wa-wy i 14 na Górczyn w tym samym czasie. Pozdrawiam ! Kerkes
08-02-2011 22:09:24
tomaj_b
Drogi Jacku, Polska to kraj paradoksów... Jednak patrząc na sprawę bardzo obiektywnie dochodzę do wniosku, że stanowisko wypracowane przez Radę Miasta, które później zostało sfinalizowane Uchwałą a dotyczące owego zakazu to dobre rozwiązanie. Również wypowiadałem się w tej sprawie na tym portalu. Zgadzam się, że trzeba ograniczać łączenie funkcji na wyższym szczeblu, co zresztą otwarcie przyznajesz... jednak poznańska Uchwała pokazała, że można iść w dobrą stronę rozpoczynając właśnie od zmian na niższym szczeblu władzy. Zadaję pytanie raz jeszcze! Dlaczego Radny Miasta Poznania musi być koniecznie członkiem Rady Osiedla? Przecież taki Rady może brać udział w pracach wszystkich organów Osiedla - ba! Może być nawet członkiem komisji problemowej Rady Osiedla? Może służyć pomocą merytoryczną Radzie nie będąc jej członkiem. Ważnym argumentem jest także fakt, że Rada Miasta Poznania pełni funkcję kontrolną nad Radą Osiedla - dlatego formalnie zakaz łączenia funkcji tym bardziej jest zasadny.
13-01-2011 20:05:58
kiwi
widocznie niektórzy potrafią wziąść 4 sroki za ogon, wejsc 5 razy o tej samej rzeczy i wzlozyc 2 grzyby w barszcz
13-01-2011 19:05:50
dominik
A ja się z wami nie zgadzam. Albo rada osiedla, albo rada miasta. Nie można zabierać miejsca innym kandydatom. Bedac poslem nie można być senatorem. Proste.
13-01-2011 17:42:43
Jacek P
Pisałem już na ten temat wcześniej na różnych forach. Moim zdaniem decyzja Rady Miasta Poznania była delikatnie mówiąc niezrozumiała. Rozumiem argumenty dotyczące "wykorzystywania funkcji", ale na takiej samej zasadzie powinniśmy uniemożliwić funkcje łączenia mandatów: Radnego Sejmiku z funkcją w Zarządzie Województwa (ma prawo głosować nad absolutorium dla budżetu, który sam wdraża), funkcji Radnego Powiatu z funkcją w Zarządzie Powiatu, czy łączeniem funkcji Posła i Ministra w Rządzie. Jeśli zlikwidujemy powyższe możliwości łączenia funkcji (które w sposób bardziej istotny mogą przekładać się na reprezentowanie konkretnych interesów i budowę wpływów - nie ukrywajmy że chodzi o wpływ na dystrybucję publicznych pieniędzy) to możemy myśleć o zakazach łączenia innych funkcji.
13-01-2011 14:39:33
wolf
Radny Miejski zasiadając w Radzie Osiedla lepiej zna problemy mieszkańców i potem ma możliwość rozwiązania problemu podczas sesji Rady Miasta.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: