Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Palmiarnia będzie miała nowego dyrektora. Park Wilsona nie będzie już zaniedbywany? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Palmiarnia będzie miała nowego dyrektora. Park Wilsona nie będzie już zaniedbywany?
09-08-2010 17:28   Janusz Ludwiczak
Portal lazarz.pl nieoficjalnie dowiedział się, że Zbigniew Wągrowski nie będzie już dyrektorem Palmiarni i zarządcą Parku Wilsona. W październiku ogłoszony ma zostać konkurs na nowego kierownika placówki.

Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że 67-letni Zbigniew Wągrowski, dyrektor Palmiarni zostanie odwołany ze stanowiska w marcu przechodząc na opóźnioną emeryturę. Wcześniej, bo w październiku ma zostać ogłoszony konkurs na nowego dyrektora Palmiarni i równocześnie zarządcy Parku Wilsona.

Zbigniew Wągrowski jest dyrektorem Palmiarni już od kilkunastu lat. Był przeciwny utworzeniu placu zabaw w Parku Wilsona, o co od lat apelowali mieszkańcy i starały się rady osiedli oraz Przedszkole nr 51 nad Magnolią.

Dyrektor Zbigniew Wągrowski uważa, że Park Wilsona jest parkiem o charakterze francuskim, czyli docelowo spacerowym. Według niego miejsce zabaw dla dzieci przyczyniłoby się do dewastacji i całkowitego zniszczenia tego miejsca.

Podczas naszego czatu z Prezydentem Ryszardem Grobelnym, który odbył się 21 kwietnia padło pytanie: Czy jest szansa, ze w najbliższym czasie powstanie tam plac zabaw, o który naciskają mieszkańcy - szczególnie rodzice dzieci?
Prezydent Ryszard Grobelny odpowiedział wtedy: "Myślę, że dyrektor nie ma racji. Zobaczę jakie są argumenty za i przeciw."

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny pod koniec czerwca odwiedził Park Wilsona, gdzie swoją wizytację rozpoczął od miejsca, gdzie powstać ma plac zabaw.
Po zakończeniu wizyty na Łazarzu Prezydenta Ryszarda Grobelnego zapytaliśmy wtedy o plac zabaw i Park Wilsona:

Niektórzy mieszkańcy skarżyli się także na zaniedbany Park Wilsona. Uważali, że woda w stawach jest brudna i cuchnąca, a alejki są zaśmiecone. Mieszkańcy narzekali także na pijaków, którzy spali na ławkach w ciągu dnia.

Nie ma się im co dziwić. W czerwcu dopiero po dwóch latach została ponownie uruchomiona fontanna pod Muszlą Koncertową.


R E K L A M A

Komentarze (15)

20-12-2010 10:38:23
KING
MAM PYTANIE: GDZIE TEN KONKURS??? BO ON NADAL JEST!!!! I teraz aby uniknac odejscia na emeryture poszedł na zwoilnienie lekarskie!!!!
19-08-2010 12:14:54
włóczykij
Może Z pewnością rozwiązał by się problem właścicieli psów wyprowadzających tam swoich pupili na... no wiesz na co(również w okolicę piskownic).
19-08-2010 12:03:55
qaf
A może od razu zróbcie z Parku Wilsona muzeum i opłaty wstępu. Przecież Grobelny już chciał wprowadzić opłaty za wejście do Starego ZOO, które jest już parkiem.
19-08-2010 12:02:19
włóczykij
A może od razu wesołe miasteczko z karuzelą i diabelskim młynem? Park jest obiektem zabytkowym (nr. rej. 147/wlkp/A). A z dziećmi można się wybrać do Parku Sołackiego, na Cytadelę czy na Łęgi Dębińskie, albo do Krakowa - na Planty.
19-08-2010 11:55:53
robi
Moim zdaniem dyrektor nie rozumie, że funkcja terenów zielonych w mieście jest trochę szersza niż tylko dekoracyjna. Park to nie ogród botaniczny, skansen czy muzeum. To klasyczny przykład skostniałego myślenia człowieka, który na swoim stanowisku jest zdecydowanie za długo. Warto by pomyśleć o kadencyjności funkcji menadzerskich w miejskich instytucjach. Inaczej potoczna opinia o dziwnych układach w magistracie będzie się utrwalać. Czas też na wymianę pokoleń, ludzie po osiągnięciu wieku emerytalnego powinni zrobić miejsce młodszym, o bardziej dynamicznym podejściu. Zasługi zasługami ale liczy się efektywność. I wreszcie uważam, że Park powinien mieć osobnego zarządcę - bo obecny dba głownie o Palmiarnię, a teren Parku go malo interesuje.
19-08-2010 11:35:51
qaf
Nikt nie przeczy w zasługi pana dyrektora co do Palmiarni, ale sam Park Wilsona jest mocno zaniedbany: brudne i cuchnące stawy, przez 2 lata nie działała fontanna, wielki opór z placem zabaw. Gówno prawda, że plac zabaw nie może być w zabytkowym parku. A co z Parkiem Sołackim? Tam mamy aż 2 place zabaw. Co z Cytadelą, Łęgami Dębińskimi? A jeśli to nie wystarczy niech dyrektor Wągrowski pojedzie sobie do Krakowa na Planty.
19-08-2010 10:27:16
włóczykij
To bardzo niesprawiedliwe oceny! Dyrektor Wągrowski ma wielkie zasługi dla rozwoju Palmiarni Poznańskiej. To Jemu zawdzięczamy remont i przebudowę od podstaw zarówno obiektu jak i zgromadzonych w nim najbogatszych w Polsce kolekcji roślinnych. Wiele okazów to unikaty w zbiorach europejskich. Bardzo wiele wyróżnia isię pomnikowymi rozmiarami rozmiarami.
10-08-2010 23:38:26
Ikar
...upadek na początku przypomina lot
10-08-2010 21:46:21
TOMI
Przed chwilą widziałem w WTK wypowiedzi mieszkańców, radnych i p. Janusza. Popierwsze pani radna Dudziak chwaliła park Wilsona - to znaczy że chyba nigdy nie widziała w Polsce, o dalszej Europie nie wspomnę, co to znaczy ładny park - jak jej się podobają na okrągło sadzone te same kwiaty, gołe rabaty do połowy czerwca i meneli na ławkach - to gratuluję dobrego gustu. Chyba nie czytała wpisów na portalu lazarz. pl o tym co myślą naprawdę mieszkańcy Łazarza. Po drugie musi powstać plac zabaw dla dzieci w tym miejscu co obecnie - a po ewentualnym odzyskaniu terenu po parkingach - to przenieść urządzenia - to nie jest takie trudne. Po trzecie może przy okazji konkursu rozdzielić funkcje opiekuna Palmiarni i parku - bo do tego potrzeba jednak trochę innych umiejętności. Nie neguję zasług p. Węgrowskiego w prowadzeniu Palmiarni ale zarządzanie parkiem mu wyraźnie nie wyszło. Do tego musi być ktoś - kto uszanuje dotychczasowe założenia i uzupełni braki oraz umie prawidłowo pielęgnować zieleń. Napewno nie może to by Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Zakład Usług Parkowo - Leśnych. bo niestety te firmy zatrudniają ludzi kompletnie tego nie umiejących robić - przykładem może być pobliski plac Wyspiańskiego i wiele innych parków w Poznaniu o przedziwnych założeniach i jeszcze gorszej pielęgnacji. Po czwarte - Panie Dyrektorze ż e g n a m y Pana ! i życzymy miłego spaceru - już jak emeryt - po prawdziwie pięknym parku
10-08-2010 19:30:29
dziwne
Pan Wagrowski na antenie WTK zaprzeczył. To co on chce aż do smierci byc dyrektorem??? Co to znaczy, że plac zabaw będzie tymczasowo???
09-08-2010 23:07:08
mama Patryka
Ale dobra wiadomość. Może teraz Park Wilsona będzie drugim Parkiem Sołackim. Mamy już prawie połowię sierpnia, a nowego placu ani widu, ani słychu...
09-08-2010 21:19:53
TOMI
Jaka dobra wiadomość !!!! wreszcie po tylu latach starań portalu Lazarz i wszystkich mieszkanców Łazarza, ktorzy już mieli serdecznie dosyć widoku tak zaniedbanego parku - niegdyś perełki sztuki parkowej i ogrodniczej .Prosimy o nowego rzeczowego, konkretnego i co najważniejsze znającego sztukę zdobywania funduszy z UE i sensownego ich wydania na upiększenie i wzbogacenie szaty roślinnej w parku - prosimy pracowników z Ogrodu Botanicznego UAM do startu w konkursie - bo poznański Botanik to w tej chwili jeden z piękniejszych ogrodow tego typu w Polsce. Policję prosimy o jak najpilniejsze wyprowadzenie, nawet siłą, meneli zalegających na ławkach i pod drzewami. A Panu Dyrektorowi - jakie szczeście już byłemu, życzymy dużo zdrowia i czerpania radości z wolnych dni na emeryturze.
09-08-2010 21:03:33
kaśka
Wreszcie, juuupi...
09-08-2010 18:03:17
qaf
No w końcu. Panie Zbigniewie emerytura nie boli! A czas na zmiany, pozytywne zmiany w Parku Wilsona. Czas, aby to miejsce zaczęło tętnić życiem.
09-08-2010 17:43:16
Poznaniak z Górczyna
Na Reście zmiana! Powinna tam być osoba z werwą i miłośnikiem rozwoju Palmirami typowy miłośnik egzotycznej przyrody. Ktoś kreatywny i przedsiębiorczy. Może on będzie potrafił zorganizować śr. finansowe z UE na rozwój tak wspaniałej budowli w Wielkopolsce. Wszak mówi się o schronie i udostępnieniu go dla mieszkańców, rozszerzeniu palmiarni i wzbogaceniu ekspozycji. Może ktoś młody z Uniwersytetu Przyrodniczego przyjdzie. a Panu juzżpodziekujemy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: