Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowska umiera - w ostatnich tygodniach wyprowadziły się trzy banki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowska umiera - w ostatnich tygodniach wyprowadziły się trzy banki
15-04-2015 13:08   Janusz Ludwiczak
Główna ulica Łazarza niegdyś tętniąca życiem handlowym w ostatnim czasie zdominowała była przez banki. Pojawiały się nawet głosy, że Głogowską należy przemianować na Bankową. Teraz i to się zmienia. Z Głogowskiej w ostatnich tygodniach wyprowadziły się trzy placówki bankowe dużych sieci.

Jeszcze pod koniec lat 90. ulica Głogowska tętniła życiem. Jeszcze do niedawna sklepiki spożywcze, drogeryjne z ubraniami czy kawiarnie zastępowały banki i centra finansowo-kredytowe. Do historii przeszły już kawiarnie i cukiernie Hortex, Regionalna i Dobski, które przez przynajmniej dwie dekady funkcjonowały przy ul. Głogowskiej.

W ostatnich tygodniach z głównej ulicy Łazarza wyprowadziły się trzy placówki bankowe: SKOK Jaworzno, bank BGŻ i City Bank Handlowy. Przy Głogowskiej nadal sporo lokali świeci pustkami, a na drzwiach znajdziemy napis "Lokal do wynajęcia".

Głogowska jak widać straciła swój handlowy i niegdyś reprezentacyjny charakter. W miejscu sklepów pojawiają się już nie tylko sex shopy z kinem erotycznym czy salony gier, ale także punkty, w których można kupić dopalacze. Czy jest zatem szansa na ratunek dla uwierającej Głogowskiej?

Doraźne działania, które na teraz mogą spowodować, że zacznie się trochę się zmieniać charakter tej ulicy to między innymi mała architektura i zieleń, ale również wspieranie takich inicjatyw jak Otwarta Strefa Kultury, która może sprawić, że ożyją pustostany. Odbywające się w nich wystawy, imprezy kulturalne czy wernisaże mogą sprawić, że wzrośnie zainteresowanie ulicy Głogowskiej - wskazuje Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania.

Zwróćmy uwagę co dzieję się na Jeżycach. Mimo wielu problemów od jakiegoś czasu zaczyna odradzać się ulica Dąbrowskiego, pojawiają się nowe punkty gastronomiczne, na Rynku Jeżyckim organizowane były spektakle teatralne. Dobrym przykładem jest ulica Kościelna, na której pojawiły się lodziarnie. Jeżyce przeżywają mały renesans - przekonuje wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Swego czasu pojawiały się nawet postulaty, by Głogowską ograniczyć do jednego pasa ruchu, a w zamian utworzyć mały deptak z drogą rowerową.

Problemem Głogowskiej jest jej tranzytowość, ale to może się zmienić, kiedy powstanie Dolna Głogowska. Na ulicy tej brakuje miejsc postojowych, ale także przejść dla pieszych w kilku miejscach. Niestety tego nie da się zrobić z dnia na dzień. Zagrożeniem dla Głogowskiej może być galeria handlowa przy Krauthofera, jednak wszystko wskazuje na to, że Metropolis nie powstanie. Więcej wydarzeń w Parku Wilsona, Otwarta Strefa Kultury a także korzystne warunki prywatnych właścicieli mogą sprawić, że Głogowska odżyje - podsumowuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (9)

17-04-2015 11:16:01
Olga
Należy zadać pytanie : " Dlaczego nie umiera ul. Dąbrowskiego ? Sklepy , rynek istnieje. Po prostu na Głogowskiej , mimo , że znacznie szersza niż Dąbrowskiego żądają wygórowane ceny za czynsz. A aptek coraz więcej . Na Kasprzaka w przychodni apteka , w " blaszaku" apteka i w każdej inne ceny . Będziemy biegać i szukać na pkty , gdzie taniej. Nawet jak są rewitalizacje budynków , to za parę dni zostają zniszczone . Nie ma tu żadnych nowych inwestycji . Mówienie o promocji kultury tez nie wypali , bo zainteresowana będzie zawsze ta sama garstka ludzi.Szkoda mi trochę dawnego uroku sklepów z materiałami, ciuchami , kawiarni " Regionalnej" , " Pół czarnej"
16-04-2015 10:09:50
ambmal
łazarz ma potencjał. mieszkańcy mogą wiele ale dla ich pomysłów trzeba jeszcze akceptacji i pomocy ze strony władz miasta. może należałoby jeszcze zastanowić się nad kwotami czynszu- dlaczego tak drogo. dla miasta lepiej żeby stało puste i nie przynosiło dochodu czy lepiej żeby do kasy wpływały mniejsze kwoty za wynajem ale za to co miesiąc?
15-04-2015 18:34:19
rerere
ten typ tak ma naucz sie pisać nieudaczniku życiowy co ty masz od łazarza gamoniu
15-04-2015 18:04:51
Obserwator
A koło Rossmanna kokejny lombard. Pewnie dopalacze, lombardy i gry mają jednego właściciela, który trzepie od wiary zasiłki. Chcesz zagrać, kupić dopalacze? Zastaw wszystko co masz w lomardzie. Wieczorem, aż strach tam iść.
15-04-2015 17:10:29
M.
Stwierdzenie, że Citi Bank wyniósł się z Głogowskiej kilka tygodni temu jest "troszkę" nieprecyzyjne. Placówka została zamknięta latem (sierpień lub początek września) i decyzja wynikała z nowej wizji kierownictwa banku, który teraz stawia na budowanie oddziałów w centrach handlowych. W lokalu po banku zdaje się, że będzie kolejna apteka.
15-04-2015 14:18:14
Magda
Głogowską tak jak św.Marcin zabiły centra handlowe. Podziękujmy władzom miasta i urzędnikom. A niedługo kolejna galeria Posnania na Łacinie. Już nie mogę się doczekać kolejnego betonowego bubla. A jak nie powstanie Metropolis - jestem zawiedziona.
15-04-2015 14:01:06
kaśka
To juz nawet banki upadaja?? Nie ma cos sie zastanawiac. Trzeba Glogowska zwezyc do jednego pasa ruchu. Na Glogowskiej widzialabym ogrodki kawiarniane, galerie sztuki, sklepy ze zdrowa zywnoscia, sklepiki tematyczne z hobby. Jednak na tym nie zarobia prywatni wlasciciele, dla ktorych liczy sie tylko cash i cash. Miasto samo przyczynilo sie do tranzytowego charakteru Glogowskiej przez zrobienie z Roosevelta i Matyi autostrady w centrum miasta. Glogowska nie jest juz droga tranzytowa bo powstala zachodnia obwodnica Poznania. Czas na dzialanie. No, chyba, ze chcemy przy Glogowskiej miec tylko sex, gry i dragi.
15-04-2015 13:57:21
z Łazarza
może należałoby w końcu wprowadzić bezpośrednią komunikację z Głogowskiej do Królowej Jadwigi co usprawniłoby komunikację z tą częścią miasta. Ludziom nie chce się przesiadać i czekać na moście dworcowym jadąc Głogowską w kierunku Górczyna.
15-04-2015 13:32:39
ten typ tak ma
łazarz to syf zdecydowanie bardziej reprezentacyja dzielnica sa jezyce a łązarz plus wilda syf dopalacze maszyny i patole wliczając jedrzeja znanego patolem
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: