Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sprawdziliśmy radnych. Tylko Lidia Dudziak i Łukasz Mikuła odpowiedzieli na zapytanie mieszkańca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sprawdziliśmy radnych. Tylko Lidia Dudziak i Łukasz Mikuła odpowiedzieli na zapytanie mieszkańca
21-01-2015 12:54   Janusz Ludwiczak
Do wszystkich pięciu poznańskich radnych, którzy zostali dwa miesiące temu wybrani z okręgu nr 2, obejmującego Łazarz, Jeżyce, Ogrody i Stary Grunwald wysłaliśmy z prywatnego adresu prośbę o zajęcie się sprawą połączenia tramwajowego z ulicy Głogowskiej na deptak, o które od lat proszą o mieszkańcy. Po zaledwie czterech godzinach uzyskaliśmy odpowiedź od radnej Lidii Dudziak, która na dodatek wystosowała zapytanie do ZTM. Tydzień później sprawą zainteresował się radny Łukasz Mikuła, który zapowiedział, że wystąpi z interpelacją. Pozostałych troje radnych z okręgu Łazarz-Jeżyce-Ogrody-Stary Grunwald: Katarzyna Kretkowska, Janusz Kapuściński i Krzysztof Skrzypinski w ogóle nie odpowiedzieli na maila.

Dwa miesiące temu, 17 listopada wybraliśmy nową Radę Miasta Poznania. Z okręgu nr 2, obejmującego Łazarz, Jeżyce, Ogrody i Stary Grunwald zostali wybrali Lidia Dudziak, Katarzyna Kretkowska, Janusz Kapuściński, Łukasz Mikuła i Krzysztof Skrzypinski. Niespełna dwa miesiące po wyborach postanowiliśmy sprawdzić, czy poznańscy radni interesują się sprawami mieszkańców. 8 stycznia wysłaliśmy z prywatnej skrzynki na oficjalne adresy radnych maila z zapytaniem:

Szanowna Pani Radna/Szanowny Panie Radny,

Od lat czynione są starania o powstanie bezpośredniego połączenia tramwajowego z ulicy Głogowskiej na deptak. Niestety wcześniej MPK, a teraz ZTM nas ignorują. Co prawda uruchomiona została linia nr 12, którą można dojechać z Dworca Zachodniego w kierunku Ronda Rataje, ale to nie rozwiązuje problemu mieszkańców Górczyna i Łazarza.

Przez wiele lat można było tramwajem linii 12, później 14 dojechać z Głogowskiej na Półwiejską. Dworzec kolejowy zmienił swoją lokalizację trzy lata temu. Czy naprawdę nie może powstać połączenie tramwajowe, po trasie: Górczyn - Głogowska - Most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje...

Obecnie trwa remont Ronda Kaponiera, który potrwa przynajmniej do końca roku. Czy na ten czas nie można zmienić trasy linii tramwajowej nr 5, która dubluje się obecnie z "ósemką" od Górczyna do Okrąglaka. Dzięki temu mieszkańcy Górczyna i Łazarza, uczniowie szkół, pracownicy instytucji otrzymaliby bezpośrednie połączenie z dworcem kolejowym i PKS - Poznań Główny, deptakiem, Starym Browarem, węzłem przy AWF i Ratajami?

Liczą na zainteresowanie sprawą Pani Radnej i interwencje w tej sprawie. Komunikacja ma być dla mieszkańców czy dla ZTM, który ma mieć 200 etatowych pracowników? W końcu płacimy podatki zarówno dla urzędników i jak radnych.

Z poważaniem,
Darek

Najszybciej, bo niespełna cztery godziny później otrzymaliśmy odpowiedź od radnej Lidii Dudziak.

Witam,
Złożyłam w tj sprawie interpelację, prześlę Panu odpowiedź, i liczę na dalszą współpracę.
Pozdrawiam,
Lidia Dudziak

Radna Lidia Dudziak słowa dotrzymała. 18 stycznia otrzymaliśmy odpowiedź, którą prezentujemy poniżej.

Sprawą zainteresował się również radny Łukasz Mikuła, od którego wiadomość otrzymaliśmy 19 stycznia (11 dni po nadesłanym mailu).

Szanowny Panie Darku,
Dziękuję za zgłoszenie problemu. Wystąpię z interwencją w tej sprawie na jutrzejszej sesji Rady Miasta.
Pozdrawiam
Łukasz Mikuła
Radny Miasta Poznania

Żadnej odpowiedzi nie otrzymaliśmy od trojga pozostałych radnych: Katarzyny Kretkowskiej (SLD), Janusza Kapuścińskiego (PiS) oraz Krzysztofa Skrzypinskiego (PO), tym bardziej, że dwoje z nich zasiada w Radzie Miasta już kolejną kadencję. Katarzyna Kretkowska w Radzie Miasta jest praktycznie od samego początku, Krzysztof Skrzypinski jest Radnym Miasta Poznania trzecią kadencję (od 2006 roku). Jak widać najprawdopodobniej nie korzystają z oficjalnej, urzędowej poczty elektronicznej.


R E K L A M A

Komentarze (4)

21-01-2015 20:35:39
TOMI
Odpowiedź p. Gieżyńskiego z ZTM jest szokująca - chyba spadł z księżyca - nie wie wogóle co się dzieje na przystankach przesiadkowych. Kolejny urzędnik oderwany od rzeczywistości. Życzę mu codziennej jazdy z przystanku Park Wilsona - Os. Rzeczypospolitej. W jedną stronę - Park Wilsona - Hetmańska - Rondo Starołęka - dwie przesiadki - a jedna jak pojedzie 11. A w drugą stronę 12 i wieczorem na przystanku Most Dworcowy czekanie na 5 ,8, bo 11 kursuje tylko do 21.00. A linia numer 14/12 powstała w roku 1965 !!!!
21-01-2015 20:26:37
mieszkaniec Łazarz
Teraz widzimy kogo wybieramy ciągle słyszę że potrzeba nowych radnych a wybieramy tych samych nie wspomnę o Panu Skrzypińskim który nic nie zrobił zeszłej kadencji i gdyby nie znajomości i pierwsze miejsce na liście to nie było by go w radzie miasta .Gratulacje dla Pani Dudziak i Panu Mikule mam zarys komu zależy na naszej dzielnicy,może za cztery lata wyborcy pomyślą na kogo głosują
21-01-2015 13:23:26
Tom
Kretkowska to jest tylko mądra kilka tygodni przed wyborami i doskonale radzi sobie z lamaniem ciszy wyborczej. Ciekawe czy odpisalby Wojciech Woskowiak.
21-01-2015 13:18:07
JS
No to trzeba pamiętać, żeby przypomnieć ten artykuł przed kolejnymi wyborami :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: