Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie przystanek "Dworzec Zachodni Głogowska"? Na Zachodnią dojedzie "45" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie przystanek "Dworzec Zachodni Głogowska"? Na Zachodnią dojedzie "45"
23-07-2013 01:14   Janusz Ludwiczak
Zarząd Transportu Miejskiego chciałby, by przystanki tramwajowe przy wejściu zachodnim na Dworzec Główny na ul. Głogowskiej zmieniły nazwę na "Dworzec Zachodni Głogowska". Natomiast powstający przystanek tramwajowy na ul. Matyi miałby nazywać się "Dworzec Główny ZCK". Wiadomo już, że do pętli przy Dworcu Zachodnim i przedłużonej trasie PST dojeżdżać będą tylko autobusy linii nr 45.

Zarząd Transportu Miejskiego poprosił Rady Osiedli: Stare Miasto, Wilda i Św. Łazarz o opinie i propozycje nazw przystanków w rejonie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego i przedłużonej trasy szybkiego tramwaju.

Urzędnicy z ZTM chcieliby, by istniejący przystanek "Dworzec Zachodni" zmienił nazwę na "Dworzec Zachodni Głogowska". Z kolei powstający przystanek tramwajowy na ul. Matyi miałby nazywać się "Dworzec Główny ZCK".

Oto propozycje ZTM:

  • "Wierzbięcice" dla obecnych przystanków „Dworzec PKS” przed starym budynkiem dworca PKS
  • "Dworzec Główny ZCK" dla nowo wybudowanych przystanków tramwajowych na ul. Matyi przy przejściu podziemnym do galerii i na dworce PKS i PKP, a także dla przystanku autobusowego linii 71
  • "Dworzec Zachodni" dla nowo wybudowanej pętli tramwajowej PST przy peronie 7 oraz przystanku autobusowego linii 45
  • "Dworzec Zachodni Głogowska" dla obecnych przystanków tramwajowych przy wejściu zachodnim na Dworzec Główny przy ul. Głogowskiej
  • "Most Dworcowy" (przystanki tramwajowe przy wejściu głównym do MTP) – bez zmian
  • "Dworzec Główny" (przystanek autobusowy przed starym budynkiem dworca kolejowego) – obecnie przystanek ma nazwę "Dworzec Główny PKP".

Wiadomo już, że do pętli przy Dworcu Zachodnim i przedłużonej trasie PST dojeżdżać będą tylko autobusy linii nr 45, chociaż ZTM pierwotnie planował puścić tam dwie z czterech linii, które kończą obecnie swój bieg na Rondzie Kaponiera.


R E K L A M A

Komentarze (5)

23-07-2013 18:12:47
mihau
czaya - dworzec PKS w starej lokalizacji idzie do likwidacji, stąd propozycja zmiany nazwy przystanku.
23-07-2013 16:55:12
~int
Dlaczego ZTM próbuje utrudniać mieszkańcom orientację w terenie / przystankach? Szczególnie chodzi mi o nowy przystanek PST "Dworzec Zachodni" i propozycję zmiany nazwy przystanku na Głogowskiej na "Dworzec Zachodni Głogowska". 1) Proponowana nazwa przystanku jest zbyt długa! To będzie zdecydowanie jedna z dłuższych nazw. 2) Mieszkańcy i tak będą ją skracać do obecnej nazwy "Dworzec Zachodni". Zdecydowanie łatwiej byłoby wprowadzić nowy przystanek "Dworzec Zachodni PST" a zostawić obecny "Dworzec Zachodni" tak jak jest. Ma to ten plus że w prosty sposób oddziela sieć PST od reszty sieci tramwajowej. No ale skoro tablice na nowym przystanku już stoją to trzeba dostosowywać resztę... Za chwilę (mam nadzieję) bedzie oddawana Kaponiera i znów będzie problem z nazewnictwem przystanków! Bo przystanek "na górze" będzie się nazywał Kaponiera, a przystanek "na dole" - no właśnie, tak samo - czyli problem dla przyjezdnych i nieznających miasta. Gdyby wprowadziś nomenklaturę z członem "PST" czyli "Rondo Kaponiera PST" problemu by znikł. Dlatego apeluję do Rad Osiedli o gruntowne zbadanie kwesti nazewnictwa i dążenie do "wyprostowania" części pomysłów ZTM (nawet jeśli będą podnoszone argumentu "bo tak się nie da" tak częste w naszym mieście).
23-07-2013 15:43:13
czaya
Zmiana z „Dworzec PKS” na "Wierzbięcice" jest zlym pomyslem. Ktos, kto chce sie dostac na PKS nie musi wiedziec jaka ulica jest obok. Ponadto Wierzbiecice sa dluuuugie.
23-07-2013 14:38:38
mihau
A nie mogą się oba nazywać "Dworzec Zachodni" ? Tak jak przystanki przed i za Rondami Śródka i Starołeka, na przykład. Przecież to będzie praktycznie jeden węzeł. Idąc tym tropem należałoby wprowadzić nazwy "Rondo Śródka Jana Pawła II" "Rondo Śródka Wyszyńskiego" "rondo Śródka Podwale" i "Rondo Śródka Warszawska". Odcinek pokonywany przez linię 12 od dolnej stacji do przystanku Dworzec Zachodni na górze powinien być liczony jako ten sam (przy obliczaniu liczby przejechanych przystanków w systemie PEKA!). PKS -> Wierzbięcice to dobry pomysł, chociaż nie wiem, czy nie lepiej byłoby "Niezłomnych" (bo Wierzbięcicami jedzie dalej tramwaj i może to być mylące). Jeśli "Wierzbięcice , to należałoby też zmienić nazwę "Traugutta" na "28 Czerwca 1956 r." Ja bym proponował zamienić Most Dworcowy na Międzynarodowe Targi Poznańskie a nowy przystanek przy galerii nazwać... "Most Dworcowy".
23-07-2013 10:49:10
kaśka
A dlaczego nie "Poznań City Center"? "Dworzec Zachodni Głogowska"? Nie można zostawić nazwy przystanku "Dworzec Zachodni", a przystanek pestki nazwać "PST/Dworzec Zachodni"???
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: