Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

24. Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
24. Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY}
20-05-2013 00:00   Janusz Ludwiczak
Na 24. Dni Łazarza (23-28 maja 2013) przygotowaliśmy serwis informacyjny oraz serwis specjalny www.24dni.lazarz.pl, w którym zamieszczać będziemy obszerne relacje, galerie zdjęć i filmy wideo z tego najstarszego i największego poznańskiego dzielnicowego święta.

8. Krzyżówka Łazarska zakończona - rozlosowaliśmy nagrody
Z okazji 24. Dni Łazarza przygotowaliśmy ósmą już edycję "Krzyżówki Łazarskiej", którą należało rozwiązać od 23 maja do 9 czerwca. Przeprowadziliśmy losowanie nagród.
>> W I Ę C E J

Wywiad z Kazimierzem Rafalikiem - Człowiekiem Roku Łazarza 2013
Mimo iż jest inżynierem i ukończył Politechnikę Poznańską to poświęca się rzeźbieniu, fotografii i publicystyce. Tej osoby nie trzeba większości mieszkańców Łazarza przedstawiać... Wywiad z Kazimierzem Rafalikiem - Człowiekiem Roku Łazarza 2013.
>> W I Ę C E J

"Łazarz moich marzeń"
116 prac plastycznych z sześciu łazarskich placówek oświatowych i kulturalnych nadesłano do XIV Konkursu Plastycznego "Nasz Łazarz - Łazarz moich marzeń".
>> W I Ę C E J

Kazimierz Rafalik został Człowiekiem Roku Łazarza 2013
W trakcie uroczystego zakończenia 24 Dni Łazarza tytuł Człowieka Roku Łazarza 2013 otrzymał Kazimierz Rafalik - rzeźbiarz, fotografik, publicysta. Natomiast statuetki "Przyjaciel Łazarza" otrzymali: Bractwo Kurkowe Poznań 1253, Joanna Bilitz - nauczyciel WF w Szkole Podstawowej nr 9, współorganizator Łazarskiego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców i Łazarskiego Turnieju Koszykówki Dziewcząt, Lech Sadowski - dyrektor...
>> W I Ę C E J

Kapela Zza Winkla laureatem nagrody im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej
Od dziesięciu lat pod koniec Dni Łazarza przyznawane są Nagrody im. Stanisława Strugarka. W tym roku nagrodę za popularyzację gwary poznańskiej otrzymała Kapela Zza Winkla.
>> W I Ę C E J

Afrykańskie rytmy zabrzmiały w Kręgu. Dzieci wraz z zakonnicą tańczyły przy dźwiękach bębnów {WIDEO}
Zespół Drum Work zaprosił dzieci na "Podróż do serca Afryki". Filia 22 Biblioteki Raczyńskich z okazji 24 Dni Łazarza zorganizowała dla uczniów łazarskich szkół warsztaty bębniarskie, w których wzięli również dzieci z SP45 z Głównej.
>> W I Ę C E J

Orkiestra dęta, folklor, rock, symultana szachowa i dmuchana zjeżdżalnia - niedziela w Parku Wilsona
Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania przy MPK, zespół folklorystyczny Cepelia-Poznań i grupa Joeker Band wystąpili w niedzielę w Parku Wilsona. Na najmłodszych czekała dmuchana zjeżdżalnia i powietrzny zamek, a dorośli mogli spróbować swoich sił w symultanie szachowej.
>> W I Ę C E J

Ponad 130 osób biegało w Parku Kasprowicza - V Bieg Łazarski {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
133 osoby wzięły udział w V Biegu Łazarskim "Arena 2013" - w tym roku pod hasłem "Serce Matki", który odbył się w niedzielne przedpołudnie w Parku Kasprowicza. Osobno odbył się bieg dla dzieci. Dorośli mogli spróbować swoich sił w biegu nordic walking oraz na dystans 2,5 i 4,8 km. Każdy zawodnik otrzymał medal, a najlepsi puchary...
>> W I Ę C E J

Łazarz pokonał "Drużynę Prezydenta" {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
Mecz piłki siatkowej "Drużyna Prezydenta" kontra "Łazarz" odbył się w sobotę w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych. Jednym z zawodników miał być sam prezydent Ryszard Grobelny, jednak ze względu na kontuzję kolana zasiadł na ławce jako kibic. Mecz wygrała drużyna "Łazarz", w skład której weszli uczniowie 33 LO...
>> W I Ę C E J

Prezydent Ryszard Grobelny wypuścił gołębia w Parku Wilsona rozpoczynając Festyn Łazarski {WIDEO}
Festyn Łazarski i VIII Festiwal Aktywności Społeczności Lokalnych odbył się w sobotę w Parku Wilsona. Mimo złych warunków atmosferycznych w Parku Wilsona pojawiło się trochę mieszkańców. Niestety deszczowa pogoda pokrzyżowała plany organizatorów i trzeba było zmienić program. Część imprez i wydarzeń została przesunięta na niedzielę.
>> W I Ę C E J

"Sprawunki ze Szczepem Łazarz" - gra miejska odbyła się na Rynku Łazarskim
Pod hasłem "Sprawunki ze Szczepem Łazarz" odbyła się w sobotni poranek gra miejska, która rozegrana została na Rynku Łazarskim.
>> W I Ę C E J

Już po raz 15 uczniowie wzięli udział w turnieju wiedzy o dzielnicy
Nie pyzy drożdżowe, nie sztufada wołowa, ani też kapusta faszerowana, ale ślepe ryby zostały wybrane "Najlepszym daniem łazarskim".
>> W I Ę C E J

Już po raz 15 uczniowie wzięli udział w turnieju wiedzy o dzielnicy
Siedemnaście trzyosobowych zespołów z łazarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w "Łazarskim Omnibusie", który odbywa się już od 15 lat. Uczestnicy turnieju musieli m.in. przygotować reklamę Łazarza oraz wykonać pocztówkę na jubileuszowe 25. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

"Poskromienie złośnicy"
Spektakl Williama Szekspira z 1594 roku "Poskromienie złośnicy" przygotowali z okazji Dni Łazarza uczniowie Szkoły Podstawowej nr 26.
>> W I Ę C E J

Na Orliku przy Arenie rozegrano piłkarski turniej szkół podstawowych {GALERIA ZDJĘĆ}
Łazarski Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Rady Osiedla Św. Łazarz odbył się w piątek na Orliku przy Arenie.
>> W I Ę C E J

Godali po naszymu
Międzyszkolny Konkurs Gwary Poznańskiej odbył się w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego. Uczestnicy konkursu musieli wiedzieć co to jest sznupa, kluka, chachoł czy gemyla, a także przetłumaczyć przysłowia w gwarze poznańskiej na język zrozumiały dla mieszkańców innych polskich miast.
>> W I Ę C E J

Pobiegaj wokół Areny - "Serce Matki", V Bieg Łazarski
W niedzielę od samego rana w Parku Kasprowicza rozgrywany będzie już po raz piąty Bieg Łazarski - tym razem pod hasłem "Serce Matki". V Otwarty Bieg Łazarski "ARENA 2013" rozegrany zostanie w kategoriach: bieg dla dzieci, bieg nordic walking, bieg na dystans 2,5 oraz 4,8 km.
>> W I Ę C E J

Parada Łazarska otworzyła święto dzielnicy {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
Już po raz ósmy Parada Łazarska przemaszerowała ulicami dzielnicy. W barwnym korowodzie wzięły udział motocykle, zabytkowe samochody, taksówki, słynny "ogórek" i zabytkowe bimby. Uczestnikami Parady byli również tancerze w strojach ludowych, judocy, uczniowie klas policyjnych z "Handlówki" w mundurach. Przemarszowi towarzyszył akompaniament w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej ze Środy Wielkopolskiej. Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć i relacji wideo.
>> W I Ę C E J

Parada Łazarska minuta po minucie {RELACJA NA ŻYWO}
Już po raz ósmy ulicami Łazarza przejdzie barwmy korowód z udziałem zaproszonych gości, uczniów szkół, harcerzy i mieszkańców. W Paradzie Łazarskiej wezmą udział zabytkowe pojazdy Automobilklubu Wielkopolskiego, taksówki, słynny "ogórek" i zabytkowa bimba, a towarzyszyć będzie im akompaniament Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej ze Środy Wielkopolskiej.
>> W I Ę C E J

Przedszkolaki pokopały w piłkę z Piotrem Reissem
Ponad 500 dzieci z 13 przedszkoli wzięło udział w turnieju piłkarskim "Małe Mistrzostwa Świata". Zawody były pierwszymi z cyklu turniejów Reksio Cup. Mali piłkarze musieli zmierzyć się z licznymi konkurencjami. Każdy uczestnik turnieju otrzymał medal od samego Piotra Reissa.
>> W I Ę C E J

Głogowską przejdzie parada, prezydent zagra w siatkę, a na "Arenie" pobiegną w mini maratonie
Przez sześć dni Łazarz będzie świętował. Tradycyjny barwny korowód, w którym wezmą udział uczniowie szkół, harcerze, mieszkańcy, a także zabytkowe samochody i orkiestra dęta rozpocznie 24. Dni Łazarza. W sobotę na Orliku przy Arenie prezydent Ryszard Grobelny zagra w siatkówkę przeciwko drużynie reprezentującej Łazarz...
>> W I Ę C E J

Rozwiąż krzyżówkę i wygraj nagrody
Już po raz ósmy przygotowaliśmy "Krzyżówkę Łazarską" na Dni Łazarza. Zachęcamy do jej rozwiązania, bo oprócz doskonałej zabawy (wiele haseł związanych jest z dzielnicą) czekają atrakcyjne nagrody.
>> W I Ę C E J

"Zagadki Łazarza" i "Sprawunki ze Szczepem" - będą dwie Gry Miejskie
W sobotę aż dwie Gry Miejskie rozegrane zostaną w ramach Dni Łazarza. Najpierw o godz. 9:00 na Rynku Łazarskim odbędą się "Sprawunki ze Szczepem Łazarz", a o godz. 14:00 w Parku Wilsona przeprowadzona zostanie Gra Miejska pod hasłem "Zagadki Łazarza".
>> W I Ę C E J

Małe Mistrzostwa Świata otworzą święto dzielnicy
Turniej piłkarski dla przedszkolaków "Małe Mistrzostwa Świata" rozpocznie w czwartek 24. Dni Łazarza. W sportowych zmaganiach weźmie udział ponad 500 dzieci. Zawody będą pierwszymi z cyklu turniejów Reksio Cup.
>> W I Ę C E J

Pyzy drożdżowe, sztufada wołowa czy ślepe ryby zostaną "Najlepszym daniem łazarskim"?
Cztery zgłoszenia wpłynęły do konkursu na "Najlepsze danie łazarskie", który ogłoszono z okazji 24. Dni Łazarza. 25 maja dowiemy się, który przepis kuchni domowej zgłoszonej przez mieszkańców okazał się najlepszy. Wcześniej dania wypróbuje szef kuchni restauracji Monidło.
>> W I Ę C E J

Ogłoszono konkurs na "Najlepsze danie łazarskie" - do wygrania obiad i dodanie dania w menu Monidła
Konkurs na przepis kuchni domowej "Najlepsze danie łazarskie" ogłoszono z okazji 24. Dni Łazarza. Do zwycięzców czeka m.in. zaproszenie na rodzinny obiad dla 4 osób oraz umieszczenie autorskiego dania w karcie menu restauracji.
>> W I Ę C E J

Będzie święto ulicy Głogowskiej i Rynku Łazarskiego - za dwa miesiące odbędą sie 24. Dni Łazarza
Będzie święto ulicy Głogowskiej i Rynku Łazarskiego - za dwa miesiące odbędą sie 24. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: