Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Głogowskiej powstał głęboki wykop. Ustawiono już pierwsze nowe słupy trakcyjne - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Głogowskiej powstał głęboki wykop. Ustawiono już pierwsze nowe słupy trakcyjne
01-08-2012 12:26   Janusz Ludwiczak
Już piąty dzień prowadzone są prace na ulicy Głogowskiej związane z przedłużaniem PeSTki. Drogowcy usunęli już fragment torowiska, a także bocznicę kolejową przecinającą ulicę i prowadzącą na MTP. Po stronie Targów zamontowano też nowe słupy trakcyjne.

W sobotę rozpoczęły się prace związane z podłączeniem i budową nowej trasy szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej.

Przez pięć dni drogowcy usunęli już fragment starego torowiska tramwajowego oraz bocznicę kolejową, która przecinała ulicę Głogowską i prowadziła na teren MTP. Powstał też głęboki wykop. Kierowcy mają do dyspozycji tylko po jednej nitce w każdym kierunku. W godzinach popołudniowych na ulicy Głogowskiej, od Parku Wilsona do Dworca Zachodniego tworzą się korki, w których trzeba postać nie więcej niż kwadrans.

Na pięć tygodni swoje trasy zmieniły tramwaje linii nr 5, 8 i 14. Aż do 2 września "piątka" nie będzie na Łazarz dojeżdżać w ogóle, zaś "ósemka" jeździ objazdem przez Rondo Jeziorańskiego, a "czternastka" jedzie do centrum i na Piątkowo naokoło przez Wildę.

W ciągu ulicy Głogowskiej, od Ronda Kaponiera do zajezdni tramwajowej kursują autobusy zastępcze "za tramwaj", które w dni robocze na przystankach pojawiają się nawet co 5 minut.

Komunikacja miejska od soboty 28 lipca:

Linia tramwajowa nr 5:
STOMIL - ... - Marcinkowskiego - Plac Wolności - 27 Grudnia - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - RONDO KAPONIERA
Powrót: RONDO KAPONIERA - Most Uniwersytecki - Św. Marcin - Marcinkowskiego - ... - STOMIL

Linia tramwajowa nr 8:
GÓRCZYN - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Most Teatralny - Fredry - ... - MIŁOSTOWO

Tramwaje linii nr 8 a także "jedynka" i "siódemka" zatrzymują się na dodatkowym przystanku "Głogowska/Hetmańska" przy skrzyżowaniu z ul. Kasprzaka.

Linia tramwajowa nr 14:
GÓRCZYN - Głogowska - Hetmańska - 28 Czerwca 1956 r. - Wierzbięcice - Matyi - Most Dworcowy - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

Dla tramwajów linii nr 14 jadących w kierunku Górczyna, na ul. 28 Czerwca 1956 r. przed skrzyżowaniem z ul. Hetmańska uruchomiony został dodatkowy przystanek "Traugutta".

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - linia T5:
(kursy w dni robocze co 5 minut, w dni wolne co 7/8 minut)
ZAJEZDNIA GŁOGOWSKA - Głogowska - Roosevelta - RONDO KAPONIERA

Autobusy "T5" zatrzymują się na przystankach tramwajowych: "Głogowska/Hetmańska", "Rynek Łazarski", "Park Wilsona" oraz "Dworzec Zachodni" (ale tylko w kierunku Hetmańskiej).
Przystanek początkowy "Rondo Kaponiera" zlokalizowany został na ul. Zwierzynieckiej (po stronie Jowity).
Przystanek "Dworzec Zachodni" w kierunku Ronda Kaponiera zlokalizowany został na przy chodniku.
Przystanek końcowy "Zajezdnia Głogowska" zlokalizowany został na ulicy Głogowskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Winklera). Wjazd do zajezdni odbywać będzie się bez pasażerów.

Autobusy nocne linii nr 238, 249 i 251 kursują bez zmian.

W związku z prowadzeniem prac zmianie ulegnie organizacja ruchu kołowego na ulicy Głogowskiej. Ruch pojazdów od strony północnej tj. od strony Mostu Dworcowego odbywa się jednym pasem ruchu częściowo po torowisku (przejazd przez przystanek tramwajowy), niemożliwy jest skręt w lewo z ulicy Głogowskiej pod Dworzec Zachodni.

Natomiast ruch pojazdów od strony południowej tj. od Górczyna odbywa się jednym (prawym) pasem ruchu z możliwością dojazdu do Dworca Zachodniego.

Zmiany w komunikacji miejskiej oraz nową organizację ruchu zaznaczyliśmy też na naszej mapie - www.plan.lazarz.pl


R E K L A M A

Komentarze (4)

23-08-2012 22:51:42
REDAKCJA
@morlock: Ten cytat był właśnie na tym portalu ☺.
Po uzgodnieniach między Miastem a Targami doszliśmy do wniosku, że jej funkcjonowanie przy równoczesnym funkcjonowaniu PeSTki będzie zbyt skomplikowane technologiczne. Targi odstąpiły od użytkowania tej bocznicy, która i tak była używana bardzo rzadko, praktycznie raz w roku - wyjaśnia Maciej Bulski, Infrastruktura Euro Poznań 2012
www.lazarz.pl/?id=2&nr=4033
23-08-2012 19:17:20
morlock
@MAnTonI Zarząd MTP sam zrezygnował z bocznicy która "...i tak była użytkowana tylko raz w roku a i to nie zawsze... " Nie podlinkuję tego cytatu bo nie pamętam na którym portalu to czytałem ( napewno jakiś nasz, lokalny).
23-08-2012 16:20:52
JS
Dojazd kolejowy będzie zlikwidowany.
23-08-2012 15:53:10
MAnTonI
Witam. Mam pytanie odnośnie tej zlikwidowanej bocznicy do MTP. Czy ta bocznica będzie odbudowana, czy też zlikwidowano ją na zawsze, tzn. nie będzie już dostępu od strony dworca Głównego na targi? Pytam gdyż zawsze pamietam ten widok z McDonald's na krzyżujące się tory. Choć nigdy tam kolei nie widziałem.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

30

wrz

20:00
Rynek Łazarski
Premiera spektaklu "Nieproszeni" w wykonaniu Teatru Fuzja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: