Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zostało 50 dni do Euro 2012 w Poznaniu - RAPORT z placów budowy {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zostało 50 dni do Euro 2012 w Poznaniu - RAPORT z placów budowy {GALERIA ZDJĘĆ}
21-04-2012 12:07   Janusz Ludwiczak
Równo za 50 dni, 10 czerwca w Poznaniu rozegrany zostanie pierwszy mecz w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Czy na Euro 2012 będzie gotowy nowy dworzec i zakończy się remont ulicy Roosevelta? Oto kolejny nasz raport z placów budowy.

Na Rondzie Jeziorańskiego przywrócono już całkowity ruch kołowy, za dwa tygodnie wrócą tu tramwaje

W środę, 18 kwietnia został przywrócony, normalny ruch okrężny na Rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Samochody i autobusy mogą już korzystać z obu nitek ulicy Reymonta i Przybyszewskiego, przywrócony został też ruch na ulicy Grunwaldzkiej. Jednocześnie w związku z kolejnym etapem remontu torowiska zamknięty został przejazd ulicą Wojskową przez skrzyżowanie z ulicą Grunwaldzką.

Na Rondzie Jeziorańskiego prowadzone są już ostatnie prace budowlane. Gotowe jest torowisko i sieć trakcyjna, drogowcy obecnie układają nowy chodnik i przystanki. Lada moment uruchomiona zostanie tutaj sygnalizacja świetlna. W sobotę 5 maja powrócą tutaj tramwaje - na razie tylko w kierunku Ogrodów, a tydzień później bimby pojadą przez Rondo Jeziorańskiego i dalej skręcą w Grunwaldzką w kierunku Budziszyńskiej.


Na Grunwaldzkiej od Ronda Jeziorańskiego do Sheratona ułożono już torowisko

Postęp prac widać też na ulicy Grunwaldzkiej. Ułożone zostało już torowisko pomiędzy Wojskową a Matejki, a także od Matejki do hotelu Sheraton. Ekipy budowlane najintensywniej pracują teraz na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Matejki i Szylinga oraz z ul. Wojskową.


Tory układają też na Roosevelta

Gotowe są fundamenty i filary nowego wiaduktu. Ułożono już kilka metrów pojedynczego toru tramwajowego pomiędzy Bukowską, a Mostem Dworcowym. Widać też nowe krawężniki.


Rozpoczęły się pierwsze odbiory na nowym dworcu

Sanepid i Straż Pożarna rozpoczęły wstępne kontrole nowobudowanego dworca. Gotowe są już kasy biletowe, zamontowano też schody ruchome i windy, którymi wjedziemy z peronów 1, 2 i 3 do nowego budynku dworca Poznań Główny. Otwarcie obiektu planowane jest za miesiąc!


Głęboki wykop na budowie PeSTki

Postęp prac widać też przy przedłużeniu trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego. Wyburzone zostały ostatnie budynki przy ul. Głogowskiej, które były przeszkodą przy budowie PeSTki.

Wzdłuż peronu 7 i ulicy Zachodniej powstał głęboki wykop pod budowę stacji PST na Dworcu Zachodnim. Ta inwestycja będzie ukończona dopiero pół roku po Euro, w grudniu.


R E K L A M A

Komentarze (1)

21-04-2012 15:31:59
do braci szuszwoli
Zapraszamy na otwarte for all podwórze ZA kamienicą łazarskiego prezydium na Matejki 52. Narożnik Wyspiańskiego i Matejki. Te, nie za nasze pieniądze odnowione elewacje przywodzą na myśl stare porzekadło- "stare goowno ale w nowym papierku". Zostało 50 dni gdy goście przyjadą a na mordy nam tynk nadal spada (pół biedy nam). A taplanie w błocie ponoć jest lecznicze- vide kloaka w podwórku za w/w kamienicą. Ps.Ktoś pomyślał o kibelku na skwerze Wyspiańskiego? Uchodźcy z Areny nadużywając browar i stacjonujący na ławeczkach pl.(skwerku) Wyspiańskiego za potrzebą sprintem pobegną via Berwińskiego do sracza przy Głogowskiej? Rozumiem że nie MY, mieszkańcy o to powinniśmy się martwić ale wolę na zimne dmuchać.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: