Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już po raz dwudziesty trzeci Łazarz będzie świętował - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Już po raz dwudziesty trzeci Łazarz będzie świętował
06-03-2012 01:34   Janusz Ludwiczak
W drugiej połowie maja już po raz 23. odbędą się Dni Łazarza. Przez pięć dni na mieszkańców czekać będą liczne imprezy i wydarzenia, m.in. VII Parada Łazarska, turniej wiedzy o Łazarzu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, festyn i koncert galowy w Parku Wilsona, a także IV Otwarty Bieg Łazarski o Puchar Wolności. Tradycyjnie na zakończenie dzielnicowego święta przyznany zostanie tytuł "Człowiek Roku" oraz statuetki "Przyjaciela Łazarza".

W poniedziałek, w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbyło się pierwsze i zarazem inauguracyjne spotkanie Komitetu Organizacyjnego XXIII Dni Łazarza, w którym wzięli udział m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów (Rady Osiedla Święty Łazarz - jednostki pomocniczej miasta Poznania oraz Rady "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald), stowarzyszeń i szkół.

Spotkanie rozpoczęło tym samym przygotowania do 23. Dni Łazarza, które odbędą się w drugiej połowie maja.

Chcemy, by jak co roku było to święto mieszkańców, ale również instytucji i stowarzyszeń. Wczesny termin wynika z Euro 2012. 23. Dni Łazarza planujemy rozpocząć w czwartek, 24 maja paradą łazarską, która po raz siódmy przejdzie ulicami dzielnicy - powiedział Janusz Heller, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

W trakcie spotkania omówiono zasady pracy i sposobu działania Komitetu Organizacyjnego, powołano grupy robocze (m.in. ds. festynu, parady, wystaw i konkursów, imprez sportowo-rekreacyjnych i promocji), a także wybrano oficjalne logo 23. Dni Łazarza.

Co roku mamy przygotowany indywidualny logotyp Dni Łazarza. Tegoroczne logo będzie nawiązywać do ogólnopolskiego roku spółdzielczości - dodaje Janusz Heller.

23. Dni Łazarza mają rozpocząć się w czwartek, 24 maja o godz. 17:00. Wtedy ulicami dzielnicy przemaszeruje barwny korowód w ramach VII Parady Łazarskiej. Drugiego dnia dzielnicowego święta organizatorzy zaplanowali "Łazarski Omnibus 2012", czyli turniej wiedzy o Łazarzu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz uroczystość zakończenia konkursu plastycznego w MDK3.

W ostatni majowy weekend odbędzie się m.in. festyn i koncert galowy w Parku Wilsona, zaś w Parku Kasprowicza już po raz czwarty sportowcy wezmą udział w Otwartym Biegu Łazarskim o Puchar Wolności.

Na zakończenie 23. Dni Łazarza jak co roku przyznany zostanie tytuł "Człowiek Roku Łazarza" oraz wręczone zostaną nagrody "Przyjaciel Łazarza" i im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

30

wrz

20:00
Rynek Łazarski
Premiera spektaklu "Nieproszeni" w wykonaniu Teatru Fuzja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: