Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyburzono estakadę na Roosevelta, na Rondzie Jeziorańskiego układane są tory {RAPORT, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyburzono estakadę na Roosevelta, na Rondzie Jeziorańskiego układane są tory {RAPORT, GALERIA ZDJĘĆ}
08-01-2012 01:32   Janusz Ludwiczak
Już piąty miesiąc prowadzone są prace przy budowie szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego, przebudowie ul. Roosevelta i Ronda Jeziorańskiego oraz budowie nowego dworca kolejowego. Zaglądamy z aparatem na plac budowy i w kolejnym naszym raporcie przedstawiamy, co udało się zrobić od września.

Przedłużenie PST do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej

Wyburzone zostały już wszystkie budynki, które były położone wzdłuż ulicy Zachodniej. Na peronie 7 ekipy budowlane wlewają beton pod przyszłą trasę tramwajową. Idąc od strony ulicy Głogowskiej na Dworzec Główny lub któryś z peronów można zobaczyć fragment nowego peronu i ułożonych torów przyszłej trasy szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Ta inwestycja ma być gotowa pod koniec roku.

Budowa nowego Dworca Głównego

Po nieszczęśliwym wypadku, który miał miejsce 12 grudnia wznowione zostały prace przy budowie nowego budynku poznańskiego dworca kolejowego. Gotowa jest pierwsza kondygnacja budynku. Budowlańcy stawiają drugie piętro dworca. Od kilku dni trwają prace związane z montażem ażurowej konstrukcji dachu nowego budynku dworca. Do końca stycznia stalowa konstrukcja będzie wypełniana szkłem. Za około dwa tygodnie nastąpi też wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Budowa nowego Dworca Głównego ma zakończyć się w maju.

Przebudowa Kaponiery

Wyburzona została już stara estakada wzdłuż ulicy Roosevelta. Rozpoczął się montaż drutów zbrojeniowych pod filary nowej estakady ulicy Roosevelta. I etap przebudowy Kaponiery potrwa do czerwca.

Remont Ronda Jeziorańskiego

29 grudnia rozpoczął się III etap przebudowy Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Drogowcy oddali do użytku wyremontowaną wschodnią nitkę w ciągu ulicy Przybyszewskiego i Reymonta, równocześnie przenosząc się na nitkę w kierunku Górczyna (którą do tej pory odbywał się ruch). Rozpoczęło się zdzieranie starego asfaltu i przygotowywanie podbudowy pod nową nawierzchnię. Na ulicy Grunwaldzkiej (pomiędzy Reymonta a Niecałą), Przybyszewskiego (od ronda do Marcelińskiej) oraz na Reymonta (od Grunwaldzkiej do Wyspiańskiego) gotowa jest już warstwa betonowa, która utrzyma ruch tramwajów i autobusów. Ułożone są już tory tramwajowe. Teraz drogowcy przenoszą się na zachodnią część Ronda Jeziorańskiego. Według założeń tramwaje na Rondo Jeziorańskiego mają powrócić 1 maja.


R E K L A M A

Komentarze (2)

08-01-2012 14:11:30
Kate
Dziękuję za bogatą relację zdjęciową dokumentującą postępy prac. Nie mogę wychodzić z domu, a dzięki Wam wiem co się dzieje w Poznaniu.
08-01-2012 12:15:30
wolf
Fajnie, że co jakiś czas można obejrzeć taką relację z postępu prac. Przy Rondzie Jeziorańskiego i przedłużenie PST prace przebiegają chyba sprawnie i bardzo wiele jest zrobione. Trochę gorzej jeśli chodzi o dworzec. Dziwi mnie że nikt nie zwracał do tej pory uwagi na brak wielkiego postępu przy przebudowie Roosvelta. Tutaj jeszcze bardzo dużo jest do zrobienia a nie widać zbyt wielu robotników przy przebudiwe.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

30

wrz

20:00
Rynek Łazarski
Premiera spektaklu "Nieproszeni" w wykonaniu Teatru Fuzja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: