Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sprawdzą napełnienie miejsc postojowych. Strefa parkowania na Kolejowej dopiero po przebudowie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sprawdzą napełnienie miejsc postojowych. Strefa parkowania na Kolejowej dopiero po przebudowie
27-03-2017 13:28   Janusz Ludwiczak
ZDM ogłosił przetarg na wykonanie badania napełnienia miejsc postojowych na Łazarzu. Z kolei Politechnika Poznańska opracuje analizę ruchu. Po przeprowadzeniu badań przygotowany zostanie projekt organizacji ruchu wraz z ustaleniem lokalizacji parkometrów w związku z wprowadzeniem strefy płatnego parkowania na Łazarzu. Wiadomo już, że strefa nie zostanie wprowadzona na Kolejowej, do czasu kiedy ulica zostanie przebudowa.

Ruszyły prace związane z wprowadzeniem strefy płatnego parkowania na Łazarzu. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na "badanie napełnienia w Poznaniu obszar Łazarz".

Przedmiotem zamówienia jest wykonie badań napełnienia w Poznaniu obszar Łazarz oraz opracowanie otrzymanych wyników zgodnie z niniejszym zapytaniem – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

ZDM czeka na oferty do 3 kwietnia. Wykonawca będzie miał czas do końca sierpnia na zrealizowanie zadania. Badanie napełnienia ma zostać przeprowadzone... w lipcu.

Równocześnie Politechnika Poznańska ma przygotować analizę ruchu.

Jak wiemy Rada Miasta przeznaczyła 500 tys. zł w tym roku na wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania oraz strefy Tempo 30 na Łazarzu. Podczas ostatniego spotkania z ZDM dowiedzieliśmy się, że do końca marca przeprowadzona zostanie analiza ruchu oraz analiza napełnienia miejsc postojowych – mówi podczas sesji w połowie stycznia Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

W tej chwili trwają prace nad przygotowaniem zakresu działań w celu zbadania napełnienia miejsc postojowych na terenie Grunwaldu. Po przeprowadzeniu badań Zarząd Dróg Miejskich przystąpi do opracowania koncepcji, a docelowo projektu organizacji ruchu. Następnie zostaną zaplanowane działania związane z wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania na terenie Osiedla Święty Łazarz, polegające na ustaleniu lokalizacji parkometrów, oznakowania pionowego i poziomego oraz ścieżek rowerowych – odpowiada na pismo Rady Osiedla Św. Łazarz Katarzyna Bolimowska, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Strefa płatnego parkowania ma zostać rozszerzona na Łazarz na przełomie lat 2018 i 2019. Obejmować będzie ona obszar do granic II ramy komunikacyjnej - w obrębie ulic: Bukowska - Grunwaldzka - rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - Potockiej - Kolejowa - Gąsiorowskich - Głogowska - Roosevelta - Bukowska.

Jednak na samej ulicy Kolejowej strefa płatnego parkowania pojawi się nie wcześniej niż w 2020 roku, czyli dopiero po zakończeniu przebudowy arterii.

W związku z planowaną inwestycją związaną z przebudową ulicy Kolejowej, wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania na ww. ulicy nastąpi po realizacji powyższego zadania. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Poznania termin realizacji zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa ulicy Kolejowej" przewidziano na lata 2018-2020 – dodaje Katarzyna Bolimowska, dyrektor ZDM.

Jak informowaliśmy dwa tygodnie temu przesunięcia przebudowy ulicy Kolejowej o trzy lata (dopiero na lata 2020-2022) chciał wiceprezydent Maciej Wudarski. Po interwencji radnych władze miasta wycofały się z tego pomysłu. Jednak sama inwestycja nie rozpocznie się wcześniej niż w przyszłym roku. Więcej w artykule: Władze miasta chciały przesunąć przebudowę Kolejowej na lata 2020-2022.

Aktualizacja 30.03.2017: Jak odpowiedział nam ZDM na e-mail badanie przeprowadzone ma zostać od maja do czerwca.
"Badania dla obszaru wymienionego w pkt. 2 mają być wykonywane w sezonie wiosenno-letnim: maj – czerwiec 2017 r.". Dostarczenie wyników ma nastąpić w ciągu miesiąca od przeprowadzenia badań - czyli w lipcu - Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.


Komentarze (22)

31-03-2017 09:13:16
Amicus
No chyba to nie ma przełożenia na to co piszesz. O sensowności wykorzystywania auta świadczy choćby ich ilość...
30-03-2017 20:53:37
@Amicus
No i dlatego właśnie tacy egoiści, chcący żyć w społeczeństwie, któremu szkodzą muszą płacić. Bo tylko tak idzie ich zniechęcić do posiadania bezsensownie wykorzystywanego wynalazku.
30-03-2017 15:06:05
mk35
Auto jest wygodnym wynalazkiem, ale kosztownym dla społeczeństwa, dlatego jeśli chcesz z niego intensywnie korzystać, to musisz niestety płacić.
29-03-2017 23:57:45
Amicus
Dla mnie auto jest świetnym wynalazkiem poprawiającym funkcjonowanie w życiu codziennym. Zawsze i o każdej porze dojadę, zrobienie zakupów, odebranie dzieci ze szkoły, weekendowe wyprawy. Mnie auto pomaga i ułatwia życie i na dzień dzisiejszy bezsprzecznie wygrywa z tzw. transportem zintegrowanym. Za cenę biletu MPK, tłumy i czas podróży wolę auto - nawet poruszając się w korku. Ot moje subiektywne odczucie i zapewne trochę egoistyczne :) ...ale cóż każdy dąży do tego by miał dobrze...
29-03-2017 22:54:40
@Amicus
Piękny wytwór. Przez większość dnia stoi zajmując miejsce, jak jedzie to przewozi powietrze, zanieczyszcza środowisko.Jak chodzi o cel, to wystarczy zapoznać się z pojęciem zrównoważony transport, które pojawia się w każdej dowolnej przyjętej przyjętej polityce, która jest wspólnym celem: Wszystkie te działania mają na celu ograniczanie popytu na nieefektywny transport indywidualny. Zmniejszą one również zjawisko korków drogowych znacznie bardziej efektywnie niż budowa nowych dróg, zgodnie z m.in. paradoksem Braessa i paradoksem Downsa-Thomsona.
29-03-2017 19:21:37
Lol
Jestem mieszkańcem Łazarza i chcę strefy ponieważ mam auto i to co się teraz dzieje z parkowaniem to jakaś kpina jest. A ci co płaczą że rowey są złe to już z gruntu jakieś trole są bo co im to przeszkadza no co? Acha i jeszcze wytnijmy resztkę klombików by janusz mógł parkować trzy fury pod chatą!
29-03-2017 14:55:38
M.
@Amicusie, nie mieszaj różnych porządków. Rosnące koszty utrzymania samochodu mają się nijak do zagwarantowania Tobie przez miasto darmowego miejsca do przechowywania czegokolwiek. Równie dobrze mogłabym domagać się udostępnienia mieszkańcom darmowego magazynu na różne klamoty. W końcu nie każdy dysponuje piwnicą lub strychem, a wyrzucić szkoda...
29-03-2017 13:16:55
Amicus
@M.: No cóż, ja uważam, że darmowe miejsca parkingowe są dobrem wspólnym. Każdy z nas bezpośrednio lub pośrednio korzysta z samochodów i nie chce, by na każdym kroku musiał za to korzystanie płacić. W naszym kraju korzystanie z auta - wytworu cywilizacji mającemu nam wszystkim pomagać i służyć - kosztuje bardzo wiele: płatne autostrady, akcyza w paliwie, podatki od zakupu auta, itp, itd. Po co dokładać kolejne koszty w większości niezamożnemu społeczeństwu?... Każdy ma prawo jednak do swojego zdania, ja uważam tak, Ty inaczej i dzięki temu świat jest różnorodny :) ...tylko gdzieś po środku trzeba kompromisu - i on niego najtrudniej - niestety...
29-03-2017 12:16:40
M.
@Amicusie, dobrem wspólnym są chodniki, jezdnie i drogi rowerowe. Darmowe miejsce parkingowe do tej kategorii już nie należy.
29-03-2017 06:31:58
Amicus
Nie bardzo rozumiem o jakie kasie piszesz? Pieniądze z podatków (bo myślę że o nich piszesz) idą na wspólny cel, bez względu czy on Ciebie bezpośrednio dotyczy czy nie. Ja np. nie mam roweru, ale nie będę protestował w sprawie budowy ścieżek by ludzie swoim prywatnym produktem mogl się po nich poruszać - chodzi p dobro wszystkich!
28-03-2017 22:10:51
@Amicus
Niezwykle roszczeniowe podejście. Wszyscy mieszkańcy (również tacy jak ja auta nieposiadający) mają dawać kasę, na miejsce dla czyjegoś prywatnego produktu. Za magazynowanie się płaci.
28-03-2017 19:06:03
L.D.
Na jakiej podstawie został przytoczony i na ile wiarygodny jest termin remontu Kolejowej w latach 2018-19?
28-03-2017 13:11:44
Amicus
Czy SPP ułatwia parkowanie? Moim zdaniem nie i po jej wprowadzeniu uważam, że będzie identycznie - z tą różnicą, że o 120 zł rocznie więcej. Według mnie SPP powinna tyczyć się tylko ścisłego centrum.
28-03-2017 11:19:32
Andrzej Janowski
@Amicus Celem SPP nie jest zwiększenie liczby miejsc parkingowych, tylko ułatwienie parkowania mieszkańcom poprzez wymuszenie ograniczenia parkowania przez osoby niemające identyfikatorów. Obecnie każdy może zostawić na Łazarzu dowolną liczbę aut za darmo i mogą sobie stać cały dzień, tydzień czy miesiąc. Jak trzeba będzie za to płacić, to aut będzie mniej. Miejsc w śródmieściu zawsze będzie brakowało, bo aut chcących tu wjechać i zaparkować zawsze będzie więcej niż miejsc postojowych.
28-03-2017 08:51:56
Hania
Za pomimi poprzednikami powtarzam: badanie ma sie odbyc w lipcu ???!!! Ktos sobie robi zarty z Lazarzan ? Ewidentnie. Moze Rada Osiedla zareaguje na taki ten termin czy moze nie widzi z tym terminem NIC nieprawidlowego ? Nie wie lewica co robi prawica. Powtarzam: LIPIEC ??? Poprostu w glowie sie nie miesci !
27-03-2017 23:35:21
as
A co tam, ja proponuje strzelic na Kolejowej z 3 stacje roweru miejskiego kilka blaszek na postoje dla rowerzystow no i oczywiscie pociagnac przez cala dlugosc tej ulicy sciezke rowerowa!!
27-03-2017 21:33:45
Amicus
Zamiast tworzyć kolejne projekty, obliczenia związane z SPP możnaby te pieniądze przeznaczyć na zaprojektowanie nowych miejsc, wysondowanie możliwości stworzenia takich ów miesc. Czy miasto zrobiło coś w tym kierunku? SPP to moim zdaniem nie jest sposób na zwiększenie liczby miejsc parkingowych.
27-03-2017 19:13:39
Emeryt
Zanim ktoś poda receptę na problem parkowania proszę zainteresować się własnością gruntów na których proponuje się stworzenie parkingów.Bo wskazane lokalizacje to grunty prywatne albo spółdzielcze."można by wybudować wielopoziomowy parking" za jakie pieniądze i na prywatnym terenie?
27-03-2017 17:56:23
z łazarza
Termin tego badania trafiony "kulą w płot" - jak wyjadą studenci, miejscowi też na wakacjach, działkach i nagle okaże się, że miejsc parkingowych na Łazarzu po dostatkiem. No, ale badanie będzie, ktoś pieniądze weźmie, to najważniejsze, a obiektywizm badania??? Nieważny.
27-03-2017 17:19:45
mic
Poprawią płynność na Grunwaldzkiej - za ciężkie pieniądze któtko po generalnym remoncie, kolejne ulice wyremontują jescze ze dwa razy, a Kolejowa jak była bez remontu to i będzie nawet po 2022 roku - zobaczycie! Mieszkaniec Kolejowej
27-03-2017 14:49:13
M.
Badania zapełnienia miejsc postojowych w lipcu? Wyniki będą tak samo miarodajne, co ustalanie "obłożenia" tramwajów na podstawie badań przeprowadzonych w niedzielę o 6 rano. Jestem za wprowadzeniem strefy platnego parkowania na Łazarzu, ale róbmy to porządnie i z głową. Nie stać nas na marnotrawienie pieniędzy, a tak przeprowadzone szacowania korzyść przyniosą jedynie firmie, która otrzyma zlecenie na policzenie samochodów.
27-03-2017 14:16:37
Amicus
Będzie jak na Jeżycach. Miała być poprawa i co? ...i nic. Po prostu tych miejsc brakuje. Pieniądze wydane na projekty SPP mogłyby być wydane na plany dotyczące stworzenia miejsc parkingowych, np. przy desce przy Rynku Łazarskim - jeden wielki "zielony skwer" zamiast psia toaleta mógłby z powodzeniem być przeznaczony dla ok. 20 aut; uporządkowany teren wzdłuż muru przy ogródkach działkowych - kolejne kilkanaście miejsc; można by wybudować wielopoziomowy parking na terenie zlikwidowanych ogródków działkowych przy Hetmańskiej. Jak widać pomysłów trochę jest. Po co wydawać pieniądze, skoro i tak nie ma i raczej nie będzie gdzie parkować...
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: