Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

23. Dni Łazarza {SPECJALNY SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
23. Dni Łazarza {SPECJALNY SERWIS INFORMACYJNY}
21-05-2012 00:00   Janusz Ludwiczak
Od 24 do 28 maja odbędą się 23. DNI ŁAZARZA. Z tej okazji przygotowaliśmy serwis informacyjny oraz serwis specjalny www.23dni.lazarz.pl, w którym zamieszczać będziemy obszerne relacje, galerie zdjęć i filmy wideo z tego najstarszego i największego poznańskiego dzielnicowego święta.

7. Krzyżówka Łazarska zakończona - rozlosowaliśmy nagrody
Na 23. Dni Łazarza, które odbyły się od 24 do 28 maja przygotowaliśmy już siódmą edycję "Krzyżówki Łazarskiej". Przeprowadziliśmy losowanie nagród. Poniżej lista laureatów.
>> W I Ę C E J

Twórca "Wiosennych Krokusików" został Człowiekiem Roku Łazarza 2012
Podczas uroczystego zakończenia 23. Dni Łazarza wręczono nagrody im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej oraz statuetki "Przyjaciela Łazarza". Tytuł Człowieka Roku Łazarza 2012 otrzymał Bogusław Duszyński, założyciel i od 27 lat kierownik artystyczny Zespołu Kabaretowego Seniorów "Wiosenne Krokusiki".
>> W I Ę C E J

Leonard Rosadziński opowiadał w bibliotece o "Ginącym rzemiośle" introligatorstwa
W Bibliotece Raczyńskich przy ul. Lodowej odbyło się spotkanie autorskie z Leonardem Rosadzińskim, autorem wielokrotnie nagradzanej książki "Ginące rzemiosło - śladami poznańskich introligatorów" i założycielem Muzeum Introligatorstwa, które powstało przy ul. Matejki w antykwariacie "Rosa".
>> W I Ę C E J

Europejscy działacze organizacji pozarządowych poznawali Łazarz i wymieniali się doświadczeniami
Przedstawiciele organizacji pozarządowych z Luxemburga, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii i Polski uczestniczyli w trzydniowym seminarium. Goście z zagranicy wzięli też udział w Dniach Łazarza i przeprowadzili kilka akcji, mających na celu integracje z lokalną społecznością. Spotkali się również z przedstawicielami rad osiedli, by dowiedzieć się więcej o dzielnicy Łazarz i lokalnych problemach.
>> W I Ę C E J

Orkiestra Dęta Miasta Poznania oraz zespoły folklorystyczne wystąpiły w Parku Wilsona {WIDEO}
Reprezentacyjna Orkiestra Miasta Poznania przy MPK oraz zespoły folklorystyczne Cepelia-Poznań i AWF Poznań wystąpiły w ramach Koncertu Galowego XXIII Dni Łazarz w niedzielne popołudnie w Parku Wilsona.
>> W I Ę C E J

Ponad 100 zawodników już po raz czwarty biegało w Parku Kasprowicza {GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO}
101 osób wzięło udział w IV Biegu Łazarskim "Arena 2012" o Puchar Wolności, który w ramach Dni Łazarza odbył się w niedzielę w Parku Kasprowicza. Osobno odbył się bieg dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Natomiast mężczyźni i kobiety mogli przebieg na dystans 2,5 i 5 km, a także w biegu nordic walking. Równocześnie w Parku Kasprowicza odbyły się pokazy psów, a także chętni mogli wziąć udział w grach i zabawach.
>> W I Ę C E J

Super Duo zagrało latynoskie rytmy
Duet gitar klasycznych, założony w 1984 roku wystąpił w ramach Dni Łazarza w D.O.M. 88, w City Parku.
>> W I Ę C E J

Na Małeckiego palono niemiecką flagę, a w sklepie rybnym powstał portret mieszkańców
Wystawę "Projekt Łazarz. Real time - story telling" w przestrzeni "Dolnego" Łazarza przygotowali studenci II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku Uniwersytetu Artystycznego.
>> W I Ę C E J

W Parku Wilsona Łazarz dobrze się bawił {GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO}
Liczne występy artystyczne, prezentacje dorobku instytucji i stowarzyszeń, dmuchana zjeżdżalnia, miasteczko ruchu drogowego, gry i zabawy dla dzieci - to tylko kilka z wielu atrakcji jakie czekały w sobotę w Parku Wilsona w ramach Festynu Łazarskiego i VII Festiwalu Aktywnych Społeczności Lokalnych.
>> W I Ę C E J

Obcokrajowcy bazgrali na ścianie. Powstał europejski mural studentów programu "Erasmus"
W piątkowy wieczór studenci i wolontariusze z Hiszpanii, Turcji, Rumunii, Węgier, Macedonii, Litwy, Portugalii, Włoch i Ukrainy malowali jedną ze ścian budynku Klubu "Krąg" przy ul. Dmowskiego. Po trzech godzinach ich pracy powstał europejski mural - charakterystyczne symbole dla danego kraju i flagi narodowe. Natomiast najmłodsi z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" przygotowali malowidło na Euro2012 i m.in. napis "Koko koko Euro spoko".
>> W I Ę C E J

Tadesz Falana pokazał "Zastępstwo"
"Mój Teatr" wystawił w piątek w Klubie Osiedlowym "Krąg" w ramach 23. Dni Łazarza spektakl "Zastępstwo". W roli głównej wystąpił znany aktor Tadeusz Falana. Spektakl ten został nagrodzony za debiut na festiwalu OFJA w Toruniu, a także wyróżnienie na festiwalu MONOwMANU 2011.
>> W I Ę C E J

Wykonywali makietę miasteczka dla kibiców i oprowadzali gości Euro2012 po Łazarzu
Czternaście trzyosobowych zespołów z łazarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w "Łazarskim Omnibusie 2012". Uczestnicy turnieju musieli m.in. wykonać z masy solnej makietę miasteczka dla kibiców czy też przygotować projekt wycieczki po Łazarzu.
>> W I Ę C E J

Uczniowie zamienili szkolne sale na boisko, na którym urządzili grila i wspólny piknik
W ramach Dni Łazarza uczniowie Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej zorganizowali piknik, podczas którego grilowali, wypiekali ciasta, a także brali udział w grach zręcznościowych.
>> W I Ę C E J

Parada Łazarska po raz siódmy przemaszerowała ulicą Głogowską {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
VII Parada Łazarska przeszła w czwartkowe popołudnie ulicami dzielnicy. Kolorowy i huczny korowód z udziałem harcerzy, barwnie ubranych uczniów szkół i mieszkańców rozpoczął 23. Dni Łazarza. W paradzie wzięły też udział zabytkowe samochody, "ogórek" i historyczny tramwaj przy dźwiękach Orkiestry Dętej ze Swarzędza.
>> W I Ę C E J

Parada Łazarska przemaszeruje ulicami dzielnicy {RELACJA MINUTA PO MINUCIE}
Już po raz siódmy ulicami Łazarza przejdzie barwmy korowód z udziałem zaproszonych gości, uczniów szkół, harcerzy i mieszkańców. W Paradzie Łazarskiej wezmą udział zabytkowe pojazdy Automobilklubu Wielkopolskiego, a towarzyszyć będzie im akompaniament Orkiestry Dętej ze Swarzędza.
>> W I Ę C E J

Rozwiąż krzyżówkę i wygraj nagrody
Już po raz siódmy przygotowaliśmy "Krzyżówkę Łazarską" na Dni Łazarza. Zachęcamy do jej rozwiązania, bo oprócz doskonałej zabawy (wiele haseł związanych jest z dzielnicą) czekają atrakcyjne nagrody.
>> W I Ę C E J

Przez pięć dni Łazarz będzie świętował
Barwny korowód ulicą Głogowską, festyn w Parku Wilsona, biegi w Parku Kasprowicza, wycieczki do schronu i szlakiem secesji, Projekt Łazarz. Real time - story telling autorstwa studentów Uniwersytetu Artystycznego, a także liczne koncerty, wydarzenia artystyczne i sportowe, a także wybory "Człowieka Roku 2012" - to wszystko w ramach 23. Dni Łazarza, które rozpoczynają się w czwartek i potrwają od 24 do 28 maja.
>> W I Ę C E J

Uniwersytet Artystyczny przyłączy się do Dni Łazarza
Pod koniec maja już po raz 23. odbędą się Dni Łazarza. W poniedziałek w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbyło się kolejne spotkanie Komitetu Organizacyjnego. Swój udział w pięciodniowym dzielnicowym święcie zapowiedział już Uniwersytet Artystyczny, którzy planuje przygotować warsztaty dla dzieci, wernisaż i "działania integracyjne z ulicą". Pojawił się problem z organizacją 4. Biegu Łazarskiego, który corocznie odbywa się w Parku Kasprowicza.
>> W I Ę C E J

Już po raz dwudziesty trzeci Łazarz będzie świętował
W drugiej połowie maja już po raz 23. odbędą się Dni Łazarza. Przez pięć dni na mieszkańców czekać będą liczne imprezy i wydarzenia, m.in. VII Parada Łazarska, turniej wiedzy o Łazarzu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, festyn i koncert galowy w Parku Wilsona, a także IV Otwarty Bieg Łazarski o Puchar Wolności. Tradycyjnie na zakończenie dzielnicowego święta przyznany zostanie tytuł "Człowiek Roku" oraz statuetki "Przyjaciela Łazarza".
>> W I Ę C E J


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: